Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ich krew łagodzi cierpienie. Zostali odznaczeni

15 honorowych krwiodawców zostało wyróżnionych odznaczeniami państwowymi: złotym, srebrnym i brązowym krzyżem zasługi. Ponadto, wręczona została odznaka Zasłużony Działacz Stowarzyszenia oraz Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. W ten sposób docenione zostały osoby, które od wielu lat są członkami Honorowego Klubu Krwiodawców przy NSK Bearings.

Autor: Iwona Murawska

20.10.2017 16:46

image 27.11.2014 Kielce. Honorowi krwiodawcy otrzymali państwowe i resortowe odznaczenia. Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jak powiedział prezes organizacji Wojciech Krełowski, który oddał w sumie około 60 litrów krwi, uroczystość i odznaczenia, to tylko skromne podziękowania dla tych wszystkich, którzy bezinteresownie pomagają innym potrzebującym.

- Co roku staramy się wyróżnić najbardziej aktywnych członków klubu. Chcemy także, by w odpowiednich okolicznościach odebrali swoje odznaczenia - dodał Wojciech Krełowski.

Brązowym Krzyżem Zasługi uhonorowany został Paweł Wójtowicz, który od 2006 roku oddał już około 24 litrów krwi.

- Po raz pierwszy krew oddałem dla osoby potrzebującej, ponieważ poprosili mnie o to koledzy. I tak jest do tej pory. Chcę po prostu pomóc innym, dlatego krew będę oddawał dopóki mi tylko pozwoli na to stan zdrowia - dodał Paweł Wójtowicz.

Honorowy Klub Krwiodawców przy NSK Bearings działa od 44 lat i obecnie skupia około 400 członków, z czego około 200 osób regularnie oddaje krew. Rocznie członkowie klubu oddają ponad 230 litrów krwi, a w swojej historii w sumie oddali już prawie 10 tysięcy litrów tego leku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

krew krwiodawcy RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Krwiodawcy pilnie poszukiwani

Krwiodawcy pilnie poszukiwani

Krwiodawcy świętowali w Sandomierzu

Krwiodawcy świętowali w Sandomierzu

Krwiodawcy za darmo pojeżdżą autobusami

Krwiodawcy za darmo pojeżdżą autobusami

Zasłużeni krwiodawcy nagrodzeni

Zasłużeni krwiodawcy nagrodzeni