Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

O najnowszych trendach w opiece medycznej w Ostrowcu Św.

Wykładowcy z Polski, Czech, Słowacji i Stanów Zjednoczonych będą w Ostrowcu zastanawiać się nad najnowszymi trendami w opiece medycznej. W Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości rozpoczyna się w piątek dwudniowa międzynarodowa konferencja medyczna.

Autor: Anna Głąb

20.10.2017 10:38

image 30.06.2015. Konferencja pielęgniarek Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Omawiane zagadnienia mają wzmocnić opiekę pielęgniarską w teorii i praktyce. Jak zaznacza profesor Bożena Zboina z ostrowickiej uczelni – spotkanie naukowców na tym poziomie jest skierowane nie tylko do świata nauki, ale przede wszystkim do obecnych i przyszłych pielęgniarek i lekarzy. Przyjadą ludzie, którzy są praktykami w zawodzie i tacy, którzy pielęgniarstwem zajmują się naukowo. Spotkanie będzie też okazją do dyskusji, co jeszcze należy zmienić w opiece zdrowotnej.

Współorganizatorem konferencji jest ostrowiecki szpital i starostwo powiatowe. Spotkanie naukowców z dziedziny zdrowia ma być kolejną okazją do promocji zawodu i wskazania kierunków pracy nad opieką medyczną.

Podobne spotkania organizowane są między czterema uczelniami, wśród nich są dwie z Polski, jedna z Czech i jedna ze Słowacji. Konferencja co roku odbywa się w innej miejscowości. W tegorocznej będzie można wysłuchać kilkunastu wykładów dotyczących nowych trendów w opiece nad chorym.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

konferencja opieka medyczna RK Ostrowiec Św.