Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowy sprzęt dla dziecięcej onkologii. Dzięki warszawskiej fundacji

Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Kielcach dostał nowy sprzęt, warty 66 tysięcy złotych. To skaner żył, generator ozonu, wagi i dwa nowe łóżeczka. Przekazała je Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu warszawska Fundacja Spełnionych Marzeń.

Autor: Marlena Płaska

18.10.2017 15:41

image Warszawska Fundacja Spełnionych Marzeń przekazała oddziałowi Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Kielcach nowy sprzęt Fot. Marlena Płaska / Radio Kielce

- Mali pacjenci oddziału otrzymali też drobne upominki – informuje Tomasz Osuch, prezes fundacji. Kierowniczki biur regionalnych organizacji, które są też wolontariuszkami w szpitalu, zbierają informacje o tym, czego potrzeba na danym oddziale i przekazują te dane do centrali w Warszawie. Na tej podstawie, organizacja stara się kupić niektóre potrzebne sprzęty, w miarę możliwości finansowych.

- Przekazany sprzęt bardzo się przyda. Dotąd oddział nie miał takich urządzeń - przyznaje Anna Wawrzeńczyk, onkolog dziecięcy. Skaner naczyń pomoże pielęgniarkom przy zakładaniu wenflonu i pobieraniu materiału do badań, szczególnie u dzieci bardzo chorych. Z kolei generator ozonu ułatwi leczenie zmian zapalnych na śluzówkach jamy ustnej, które są częstym i bolesnym problemem pacjentów onkologii dziecięcej. Urządzenie działa bakteriobójczo i wirusostatycznie.  

Na oddziale onkologii dziecięcej w Kielcach przebywa obecnie 10 pacjentów. Jest to jedyna taka placówka w województwie. Fundacja Spełnionych Marzeń, poza wyposażaniem w sprzęt, wspiera też małych pacjentów poprzez obecność wolontariuszy – mówi Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Wolontariusze odwiedzają dzieci i organizują dla nich różne warsztaty. Jedną z inicjatyw jest pokaz mody z udziałem dzieci chorych onkologicznie i gwiazd. Fundacja Spełnionych Marzeń od 15 lat pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi.

Galeria zdjęć Warszawska Fundacja Spełnionych Marzeń przekazała oddziałowi Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Kielcach nowy sprzęt (18.10.2017) [Zdjęcia: 5]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony onkologia RK Zdrowie RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Remont i zmiana organizacji ruchu przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Remont i zmiana organizacji ruchu przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Komunikacyjny problem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii

Komunikacyjny problem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii

Niecodzienni goście na dziecięcej onkologii

Niecodzienni goście na dziecięcej onkologii

Pacjenci onkologii pod opieką Matki Bożej

Pacjenci onkologii pod opieką Matki Bożej