Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ginekologia i neonatologia we Włoszczowie znów otwarte dla pacjentów

Oddział ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie wznawia działalność od 1 listopada - zapewniła podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu Joanna Ochał, dyrektor lecznicy. Jak powiedziała - udało się znaleźć lekarzy, którzy zgodzili się podjąć pracę na oddziale.

Autor: Iwona Murawska

18.10.2017 15:26 / Aktualizacja 18.10.2017 17:54

image Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Joanna Ochał, dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

- To trzech lekarzy, czyli w sumie będzie ich na oddziale sześcioro. Nową kierowniczką zgodziła się zostać dr Elżbieta Kowalczyk, która dotychczas pracowała już na tym oddziale - dodała Joanna Ochał.

Jest już także gotowy grafik dyżurów lekarskich na listopad na tym oddziale. Natomiast do 1 listopada oddział ginekologiczno-położniczy przyjmował będzie pacjentki tylko w stanie zagrożenia życia.

Jak informowaliśmy, problemy z brakiem kadry ma także oddział wewnętrzny. Wymówienie z pracy, z trzymiesięcznym okresem, złożyło czterech internistów. Joanna Ochał twierdzi, że będzie się starała, by oddział funkcjonował normalnie.

- Wiedziałam o brakach kadrowych na oddziale wewnętrznym, ale wiedział też o tym poprzedni dyrektor ds. medycznych. Dlaczego wówczas nikt nic nie zrobił? Obecnie lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia wykonują jeszcze pracę. Nie chciałabym przesądzać o sytuacji. Wiem, że potrzeba jest więcej lekarzy na tym oddziale i robimy wszystko, żeby ten stan rzeczy się zmienił - dodała Joanna Ochał.

Podczas sesji radni zobowiązali dyrektor, by w ciągu 7 dni przedstawiła program naprawczy dla szpitala. Jednak radni wątpią, że w tym czasie Joannie Ochał uda się przygotować taki plan. Jak mówi Łukasz Karpiński - dyrektor nie będzie miała kiedy przygotować tego dokumentu.

- Pani dyrektor dzisiaj wróciła do pracy, a od piątku idzie na urlop wypoczynkowy. Sytuacja w chwili obecnej jest bardzo zła, a kapitan niestety zostawia statek - stwierdził Łukasz Karpiński.
Tymczasem, jak się dowiedzieliśmy - wypowiedzenie z pracy od 1 listopada złożył Jerzy Szebla, zastępca dyrektora ds. medycznych w Szpitalu we Włoszczowie.

Galeria zdjęć Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego (18.10.2017) [Zdjęcia: 11]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Włoszczowa ginekolog Szpital Powiatowy Włoszczowa
other news

Podobne wiadomości

Radni PiS o arogancji dyrektor włoszczowskiego szpitala

Radni PiS o arogancji dyrektor włoszczowskiego szpitala

Ginekologia we włoszczowskim szpitalu zawieszona, ale nie zlikwidowana

Ginekologia we włoszczowskim szpitalu zawieszona, ale nie zlikwidowana

Szpital we Włoszczowie nie dla kobiet w ciąży

Szpital we Włoszczowie nie dla kobiet w ciąży

Włoszczowa nie potrzebuje ginekologii? Likwidują oddział

Włoszczowa nie potrzebuje ginekologii? Likwidują oddział

Co dalej z oddziałem ginekologicznym we Włoszczowie?

Co dalej z oddziałem ginekologicznym we Włoszczowie?