Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Duża popularność "Wilka". Zobacz pełną wersję filmu o słynnym partyzancie

Ponad pięć tysięcy osób w ciągu ostatnich pięciu dni obejrzało w sieci film o żołnierzu Armii Krajowej podporuczniku Zbigniewie Kruszelnickim. „Wilk” powstawał w Kielcach i okolicy, a w rolę żołnierzy wcielili się członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Jodła”.

Autor: Daniel Lenart

18.10.2017 10:28

image Prapremiera filmu "Wilk". Kadr z filmu Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Jak mówi Dionizy Krawczyński, reżyser „Wilka” taka liczba odsłon filmu pokazuje, że historia dowódcy oddziału Armii Krajowej wzbudziła duże zainteresowanie. - Dostępna jest pełna wersja  filmu, trwająca osiemdziesiąt minut. W najbliższych dwóch tygodniach dostępna będzie też wersja krótsza, trzydziestominutowa - poinformował Radio Kielce.

Zobacz pełną wersję filmu "Wilk" w reżyserii Dionizego Krawczyńskiego

Film jest udostępniany bezpłatnie, ale wkrótce pojawi się też wersja na płytach DVD, za którą trzeba będzie zapłacić. Pierwotnie nie było takich planów, ale twórcy spotkali się z dużą liczbą próśb o taką dystrybucję „Wilka”. Cena płyty nie została jeszcze ustalona.

Najbliższe dni będą pracowite dla reżysera i aktorów grających w filmie, bowiem rozpoczyna się cykl pokazów „Wilka”. - Zaczynamy w czwartek 19 października. Film obejrzą wówczas żołnierze z kieleckiej Bukówki. Film będzie też wyświetlany w Warszawie w siedzibie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Podporucznik Zbigniew Kruszelnicki „Wilk” zasłynął głównie z akcji na Czerwonej Górze 31 maja 1944 roku, kiedy jego oddział przechwycił listę 224 osób przeznaczonych do aresztowania, zabijając przy tym dwóch oficerów Gestapo. Partyzant poległ 5 czerwca 1944 roku w Miedzianej Górze podczas próby zdobycia niemieckiego samochodu wojskowego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

film Armia Krajowa II wojna światowa RK Kielce film "Wilk" Zbigniew Kruszelnicki „Wilk” Dionizy Krawczyński
other news

Podobne wiadomości

Premiera

Premiera "Wilka" na kieleckich obchodach. 78 lat temu zbudowano Podziemne Państwo

„Wilk” będzie hitem? Prapremiera z owacjami [ZOBACZ ZWIASTUN]

„Wilk” będzie hitem? Prapremiera z owacjami [ZOBACZ ZWIASTUN]

Pierwsze zwiastuny „Wilka” [ZOBACZ]

Pierwsze zwiastuny „Wilka” [ZOBACZ]

W Sielpi kręcono ostatnie ujęcia filmu o bohaterze II wojny światowej

W Sielpi kręcono ostatnie ujęcia filmu o bohaterze II wojny światowej