Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ratownicy spotkali się z wojewodą. W piątek ich święto

500 ratowników medycznych i około 200 pielęgniarzy zatrudnionych w pogotowiu ratunkowym niesie na co dzień pomoc mieszkańcom regionu świętokrzyskiego. Jutro, w piątek, będą obchodzić swoje święto.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

12.10.2017 14:43

image Jędrzejów. Dzień Ratownictwa Medycznego Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jacek Gawłowski, pielęgniarz z ponad 30-letnim stażem podkreśla, że praca w ratownictwie medycznym nie jest łatwa. Wykonuje się ją przez 7 dni w tygodniu, również  w niedziele i święta.

- Jesteśmy zawsze i o każdej porze dnia i nocy - mówi. Dodaje, że nawet dla doświadczonych ratowników najgorsze są działania dotyczące dzieci.

Pracownicy Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego spotkali się w Jędrzejowie z wojewodą. Agata Wojtyszek powiedziała, że tej grupie zawodowej należy się szczególny szacunek.

- Dziękujemy wam za ciężką i odpowiedzialną prace na rzecz drugiego człowieka, ponieważ wykonujecie bardzo trudną prace, która wymaga dużego doświadczenia i poświecenia - mówiła.

Święto ratowników zostało ustanowione w 2006 roku.

Galeria zdjęć Jędrzejów. Dzień Ratownictwa Medycznego (12.10.2017) [Zdjęcia: 11]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

pogotowie ratunkowe ratownik medyczny Agata Wojtyszek RK Jędrzejów wojewoda świętokrzyski Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego