Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ministerialne pieniądze na leczenie niepłodności w Kielcach

W Klinice Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach będą leczone osoby, które mają problemy z bezpłodnością. Placówka będzie pomagać zarówno parom małżeńskim, jak i osobom pozostającym w związkach partnerskich.

Autor: Iwona Murawska

12.10.2017 11:36

image Szpital Wojewódzki, SOR Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Profesor Wojciech Rokita, wojewódzki konsultant ds. ginekologii informuje, że leczenie obejmie obie płcie. - Po diagnostyce endoskopowej, będziemy stosować różne schematy leczenia, które mają doprowadzić do zajścia w ciążę. U kobiet, specjaliści będą sprawdzać i wykluczać czynnik jajowodowy niepłodności. Z kolei mężczyzn będziemy poddawać pełnej diagnostyce andrologicznej z badaniem nasienia włącznie – wyjaśnia.

Program będzie obejmował najnowsze metody diagnostyki i leczenia niepłodności, ale z wyłączeniem metody in vitro. Pieniądze na działanie przyznało Ministerstwo Zdrowia. - Dostaliśmy już fundusze na remont i adaptację pomieszczeń, w którym będzie się mieściło centrum. Remont ma się zakończyć do 15 grudnia, co oznacza, że w pierwszym kwartale przyszłego roku powinniśmy zacząć przyjmować pacjentów – mówi Wojciech Rokita.

Jak dodaje, w utworzenie w Kielcach ośrodka leczenia bezpłodności aktywnie włączył się Marek Tombarkiewicz, wiceminister zdrowia. W Polsce, co 10 para ma problem z posiadaniem potomstwa.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Ministerstwo zdrowia zachęca do szczepień przeciwko grypie

Ministerstwo zdrowia zachęca do szczepień przeciwko grypie

Ministerstwo Zdrowia chce likwidacji konkursów na świadczenia medyczne

Ministerstwo Zdrowia chce likwidacji konkursów na świadczenia medyczne