Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Ostrowcu bezpłatnie zbadają serce

Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego od jutra będą mogli odbierać imienne zaproszenia na bezpłatne badania kardiologiczne w siedzibie Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Autor: Emilia Sitarska

04.10.2017 17:53

image Podpisanie umowy pomiędzy starostwem a szpitalem w związku z bezpłatnymi badaniami kardiologicznymi dla mieszkańców powiatu. Od lewej: Antoni Maciejko, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty, Zdrowia i Spraw Socjalnych, wicestarosta Eligiusz Mich, starosta Zbigniew Duda, dyrektor ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim Rafał Lipiec Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Jak informuje starosta Zbigniew Duda, inicjatywa organizowana jest w ramach Światowych Dni Serca, które obchodzone są co roku w ostatnią niedzielę września. Zaproszenia na badania otrzymają wszyscy ci, którzy nie mają możliwości zbadania się w ramach pakietu kardiologicznego finansowanego przez NFZ.

Wystarczy w dniach od 5 do 11 października przyjść do wydziału Oświaty, Zdrowia i Spraw Socjalnych z dowodem osobistym. Badania laboratoryjne od 9 do 13 października będzie można wykonać w szpitalu przy ulicy Samsonowicza.

Ponadto zorganizowane zostaną konsultacje z kardiologami w formie Białych Sobót. Odbędą się one w siedzibie starostwa 21 i 28 października. Rafał Lipiec, dyrektor ostrowieckiej lecznicy informuje, że w ramach akcji przeprowadzone będą głównie badania cholesterolu, bo to on jest przyczyną chorób serca. Pacjent ze złymi wynikami będzie kierowany na kolejne badania w celu zdiagnozowania choroby. Zapisy na badania potrwają do 11 października.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Kardiologia serce Zbigniew Duda RK Ostrowiec Św.
other news

Podobne wiadomości

Kardiologia nadal w rękach spółki Carint

Kardiologia nadal w rękach spółki Carint

Ostrowiecka kardiologia od stycznia w nowym budynku

Ostrowiecka kardiologia od stycznia w nowym budynku

Kardiologia w Pińczowie gotowa do otwarcia

Kardiologia w Pińczowie gotowa do otwarcia

Kardiologia powstanie w ostrowieckim szpitalu

Kardiologia powstanie w ostrowieckim szpitalu