Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bezpłatne badania USG dla dzieci

Z bezpłatnych badań ultrasonograficznych będą mogły dziś i jutro skorzystać dzieci od 9 miesiąca życia do 6 lat. Mobilna klinika zaparkuje przy Galerii Echo w Kielcach. Akcja ma na celu wykrycie bądź wykluczenie zmian nowotworowych u dzieci.

Autor: Iwona Murawska

23.09.2017 09:14

image 03.02.2017 Kielce. Bezpłatne badania USG dla dzieci. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W czasie badania lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny. Po zakończeniu badania rodzice otrzymują porady dotyczące konieczności ewentualnego wykonania innych badań specjalistycznych lub, jeśli zachodzi taka potrzeba, dalszej diagnostyki.

Badania, wykonywane w ramach ogólnopolskiej akcji „Kocham, więc badam!” realizowanej przez Fundację „Słoneczna Przyszłość” przeprowadzane będą w godzinach od 8.00 do 17.00. Na wizytę w mobilnej klinice należy się wcześniej zarejestrować pod nr telefonu 721 801 803.

Akcję bezpłatnych badań organizuje także w sobotę Centrum Medyczne Zdrowie w Kielcach. Pacjenci będą mogli porozmawiać z pulmonologiem, neurologiem, ortopedą dziecięcym, stomatologiem, dietetykiem i fizjoterapeutami. Natomiast położna przeprowadzi kurs samobadania piersi.

Chętni będą mogli także skorzystać z bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych i  przeciwbólowych. Ponadto każdy będzie mógł  wykonać badanie spirometryczne, składu masy ciała, badanie słuchu oraz mierzyć poziom cukru we krwi oraz ciśnienie tętnicze. Dzień otwarty w Centrum Medycznym Zdrowie, które znajduje się przy ulicy Karczówkowskiej 45 w Kielcach rozpocznie się o 10.00 i potrwa do 14.00.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

badania Galeria Echo dzieci USG RK Kielce