Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Darmowe porady specjalistów i mnóstwo atrakcji. Kieleccy seniorzy świętowali

Na placu Artystów w Kielcach odbyły się Senioralia. Osoby starsze mogły porozmawiać ze specjalistami na temat zdrowia, bezpieczeństwa, czy nowego systemu emerytalnego.

Autor: Wiktor Dziarmaga

16.09.2017 18:34

image Senioralia na Placu Artystów Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Spotkanie miało charakter przede wszystkim edukacyjny. Na stanowisku przygotowanym przez Polską Grupę Energetyczną seniorzy mogli się dowiedzieć jak nie dać się oszukać przez osoby, które oferują niekorzystne umowy na dostawę prądu. Mariusz Majewski rzecznik prasowy PGE Obrót poinformował, że pracownicy udzielają porad, dotyczących miedzy innymi tego co należy zrobić, kiedy okazało się, że już podpisaliśmy taką umowę.

Seniorzy, z którymi rozmawiał nasz reporter stwierdzili, że to bardzo dobra inicjatywa i chętnie korzystali z porad udzielnych przez pracowników różnych instytucji. Swoje stosika przygotowali m.in: policjanci, przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Narodowego Funduszu Zdrowia.

Udział w spotkaniu wzięła Maria Zuba poseł Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzystka przyznała, że takie wydarzenia są dla seniorów bardzo potrzebne. Pochwaliła jednocześnie, organizatorów między innymi wojewodę świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek za profesjonalne przygotowanie imprezy.

- Każda instytucja przygotowała się bardzo solidnie. Seniorzy mogą skorzystać z dodatkowych informatorów, zabrać je ze sobą do domu. Zdobyta wiedza na pewno się przyda – stwierdziła parlamentarzystka

Senator Krzysztof Słoń podkreślał integracyjny charakter imprezy. Jego zdaniem senioralna są dobrym momentem do wspólnego spotkania.

- Wydarzenie jest niezobowiązujące, a jednak można zasięgnąć porady, ponadto jest okazja do wyjścia z domu i spotkania z innymi osobami. Miłym akcentem jest to, że na scenie prezentują się zespoły ludowe z naszego województwa - stwierdził senator

W trakcie imprezy można było zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi, a także uzyskać porady od specjalistów m.in. z PFRON-u.

Galeria zdjęć Senioralia na Placu Artystów (16.09.2017) [Zdjęcia: 18]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Maria Zuba Krzysztof Słoń Plac Artystów seniorzy Agata Wojtyszek Senioralia RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Kieleckie senioralia już w sobotę

Kieleckie senioralia już w sobotę

Liczne atrakcje dla seniorów z Sandomierza. Wystartowały Senioralia.

Liczne atrakcje dla seniorów z Sandomierza. Wystartowały Senioralia.

Seniorzy świętują w Kielcach

Seniorzy świętują w Kielcach