Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mistrzostwo Polski dla miksta Stelli

Zawodnicy Stelli Kielce wywalczyli 4 medale (jeden złoty i trzy srebrne) podczas rozegranych w Dobczycach mistrzostw Polski seniorów w łucznictwie. Na najwyższym stopniu podium stanął mikst Aleksandra Baran/ Dawid Kulik, który w finale rozgromił 6:0 duet Marymontu Warszawa.

Autor: Maciej Makuła

09.09.2017 22:20

image Łucznictwo. Stella Kielce. Maciej Fałdziński Fot. / Stella Kielce

Srebrny medal zdobył Maciej Fałdzinski, który w pojedynku o złoto uległ Sławomirowi Napłoszkowi z Marymontu 4:6. 2. miejsca wywalczyły również zespoły kobiet i mężczyzn w strzelaniach drużynowych. Panie w składzie Oliwia Żelazna, Aleksandra Baran, Małgorzata Góral i Marta Maciejewska w finale przegrały z Łucznikiem Żywiec 2:6, natomiast panowie w składzie Daniel Szkuta, Dawid Kulik, Maciej Fałdziński i Mateusz Bucki przegrali z Marymontem Warszawa 0:6.

– Nasi zawodnicy zrobili ogromy postęp od ostatnich mistrzostw Polski, w których wywalczyliśmy tylko dwa brązowe medale – powiedział Radiu Kielce trener Stelli Arkadiusz Ponikowski. - Troszkę przykro, że mieliśmy cztery finały i mamy tylko jedno złoto, ale to też jest duży sukces. Ponadto warto podkreślić fakt, że dzięki dobremu występowi w Dobczycach Maciej Fałdziński wywalczył kwalifikacje na mistrzostwa świata, które w październiku rozegrane zostaną w Meksyku – dodał szkoleniowiec kieleckich łuczników.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

łucznictwo Stella Kielce Inne dyscypliny
other news

Podobne wiadomości

Stella druga w piątej rundzie ekstraklasy

Stella druga w piątej rundzie ekstraklasy

Stella najlepsza w Bytomiu

Stella najlepsza w Bytomiu

Stella pierwsza w ekstraklasie, Fałdziński drugi w Pucharze Polski

Stella pierwsza w ekstraklasie, Fałdziński drugi w Pucharze Polski

Fałdziński trzeci w PP, Stella druga w lidze

Fałdziński trzeci w PP, Stella druga w lidze