Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

NIK zamiast przychodni. Miasto nie sprzeda budynku przy Ogrodowej

Miasto nie sprzeda budynku przy ulicy Ogrodowej w Kielcach, w którym znajduje się przychodnia stomatologiczna. W ostatnim czasie wpłynął bowiem wniosek z Najwyższej Izby Kontroli z prośbą o przeznaczenie nieruchomości na potrzeby delegatury NIK w Kielcach.

Autor: Robert Szumielewicz

06.09.2017 08:16

image 05.09.2017 Kielce. Budynek przy ulicy Ogrodowej Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Budynek przy ulicy Ogrodowej w Kielcach

- W związku z tym, że jest to cel publiczny określony w ustawie, władze miasta muszą zrezygnować z zamiaru sprzedaży budynku - poinformował Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji w kieleckim ratuszu.

W ubiegłym roku radni wyrazili zgodę na sprzedaż nieruchomości oraz wieczystą dzierżawę gruntu. Obecnie nadal obowiązuje umowa najmu zawarta na czas nieokreślony. W związku z wnioskiem NIK konieczne będzie uchylenie poprzedniej uchwały i podjęcie nowej. To otworzy drogę przekazania budynku na potrzeby Najwyższej Izby Kontroli.

Filip Pietrzyk dodał, że dotychczasowy najemca został już o tym powiadomiony. Urzędnicy przystąpili już do poszukiwania nieruchomości zamiennej, aby dotychczasowy najemca był jak najmniej pokrzywdzony. Są już pewne propozycje, ale o szczegółach za wcześnie jest mówić - powiedział.

Budynek przy ulicy Ogrodowej jest wpisany do rejestru zabytków województwa świętokrzyskiego. Sprawą uchylenia poprzedniej uchwały radni zajmą się na najbliższej sesji, która odbędzie się 14 września.

Galeria zdjęć Kielce. Budynek przy ulicy Ogrodowej (05.09.2017) [Zdjęcia: 7]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kielce NIK Filip Pietrzyk RK Kielce