Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Malarstwo olejne w „Wieży Sztuki”

W Galerii „Wieża Sztuki” można oglądać malarstwo Zbigniewa Pieczyńskiego. Artysta jest absolwentem wydziału artystycznego Uniwersytetu Marii Skłodowskiej - Curie w Lublinie.

Autor: Katarzyna Prędotka

02.09.2017 19:55

image 02.09.2017 Kielce. Wernisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Pieczyńskiego w galerii Wieża Sztuki. Na zdjęciu : Zbigniew Pieczyński Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Zbigniew Pieczyński

Wiele razy wyjeżdżał na plenery do Włoch - w tym do Toskanii, czego efekty można zobaczyć na kieleckiej wystawie. Zaprezentowane prace, to przede wszystkim, pejzaże słonecznych plenerów z kolorowymi kwiatami a także grą światłem i cieniem. Dużo uwagi artysta zwraca również, na roślinę, która jest traktowana raczej po macoszemu. Są to osty, które malarz na swoich obrazach ukazuje w sposób delikatny, wręcz eteryczny, jak ze snu. Artysta tworzy w technice olejnej, jest to wymagająca cierpliwości technika, gdyż obecnie większość malarzy używa farb akrylowych.

Ekspozycja zyskała duże uznanie wśród przybyłych gości, którzy byli zachwyceni obrazami. Zwracali też uwagę na małe formaty, które niezbyt często spotyka się w obecnej sztuce. Czas trwania wystawy zaplanowany jest do początku października.

Galeria zdjęć Kielce. Wernisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Pieczyńskiego w galerii Wieża Sztuki (02.09.2017) [Zdjęcia: 22]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wystawa Wieża Sztuki RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Nowy sezon w „Wieży sztuki”

Nowy sezon w „Wieży sztuki”

Kufry i walizki w Wieży Sztuki

Kufry i walizki w Wieży Sztuki