Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pacjenci mogą być spokojni. Szpitale będą gotowe do realizacji zobowiązań

Świętokrzyskie szpitale powinny być przygotowane do realizacji zobowiązań wynikających z wprowadzanej 1 października sieci szpitali. Jak powiedziała dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ Małgorzata Kiebzak, placówki od czerwca miały czas na dostosowanie się organizacyjne do nowych wyzwań.

Autor: Marek Orkisz

30.08.2017 10:52

image Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego NFZ Fot. Karol Żak - Radio Kielce / Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego NFZ

Jednym z najważniejszych jest konieczność posiadania SOR-ów i dodatkowych punktów opieki nocnej i świątecznej. Jak stwierdziła dyrektor, w sytuacjach gdy szpitale same nie mogą zorganizować takiej opieki, ustawa zezwala pod pewnymi warunkami na wynajęcie zewnętrznego wykonawcy i to powinno rozwiązać problemy tych placówek, których dyrektorzy twierdzą że nie są w stanie takiej opieki zapewnić.

Dziś jeszcze w tej sprawie ma odbyć się kolejne spotkanie z szefami lecznic. Gość Radia Kielce wyraziła nadzieję, że wszelkie problemy zostaną w ciągu najbliższego miesiąca rozwiązane i od 1 października pacjenci będą w szpitalach otoczeni pełną opieką medyczną.

Reforma służby zdrowia zakłada także zmiany na poziomie podstawowej opieki zdrowotnej. Poszczególne przychodnie mają mieć podpisane umowy ze specjalistami i w przypadku konieczności konsultacji, lekarz pierwszego kontaktu będzie kierował pacjenta do konkretnego specjalisty z którym przychodnia ma podpisaną umowę. Dzięki temu chorzy nie będą musieli na własną rękę szukać specjalistycznych poradni, sprawdzając terminy w którym może ich przyjąć specjalista.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Rozmowa Dnia Małgorzata Kiebzak RK Kielce sieć szpitali szpital
other news

Podobne wiadomości

Sprawdź placówki wpisane do Sieci Szpitali

Sprawdź placówki wpisane do Sieci Szpitali

Szpitale będą funkcjonować w sieci?

Szpitale będą funkcjonować w sieci?