Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Policjanci honorowo oddali krew

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oddało honorowo krew. Specjalny autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkował na terenie dawnych koszar przy ulicy Kusocińskiego.

Autor: Iwona Murawska

24.08.2017 14:46

image 24.08.2017 Kielce. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oddali krew Fot. Iwona Murawska - Radio Kielce / 24.08.2017 Kielce. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oddali krew

Jak informuje aspirant Mariusz Bednarski z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji, który sam już oddał 10 litrów krwi, funkcjonariusze od kilku lat systematycznie włączają się w akcję honorowego dawstwa krwi.

- W tym roku krwiobus odwiedził nas po raz trzeci. Chcemy propagować wśród policjantów ideę honorowego krwiodawstwa.  Wakacje, to czas kiedy na drogach jest dużo wypadków i tej krwi potrzeba więcej niż w innych miesiącach. Co roku oddajemy w sumie kilkadziesiąt litrów tego bezcennego leku - dodaje Mariusz Bednarski.

Od 5 lat robi to Marek Wojteczek. 

- Oddałem już w sumie około 5 litrów krwi. Policjanci służą, pomagają i dlatego też chętnie włączamy się w takie akcje. To nas nic nie kosztuje, a możemy pomóc - dodaje Marek Wojteczek.

Autor: Iwona Murawska - Radio Kielce / 24.08.2017 Kielce. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oddali krew

Obecnie największe zapotrzebowanie jest na grupy krwi A Rh dodatnią, A Rh ujemną, B Rh ujemną, 0 Rh dodatnią oraz 0 Rh ujemną.

Krew można oddawać w dni powszednie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Jagiellońskiej 66 oraz w oddziałach terenowych placówki.

Natomiast w najbliższą niedzielę krwiobus od godziny 12.00 do 17.00 będzie stacjonował na placu targowym w Woli Łagowskiej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja krew RK Kielce