Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Słaby występ Fałdzińskiego w Taipei

Maciej Fałdziński ze Stelli Kielce na 1/24 zakończył rywalizację w turnieju łuczniczym podczas rozgrywanej w Taipei 29. Letniej Uniwersjady. Podopieczny Arkadiusza Ponikowskiego, który po eliminacjach zajmował 61. miejsce w pierwszej rundzie pucharowej pokonał Keitha Teo Kee Hui z Singapuru 6:4, by w kolejnym etapie zawodów ulec Rosjaninowi Artemowi Makhnenko 3:7.

Autor: Maciej Makuła

21.08.2017 11:13

image Łucznictwo. Stella Kielce. Maciej Fałdziński Fot. / Stella Kielce

Kielczanin wspólnie z reprezentacją Polski wywalczył również w eliminacjach strzelania drużynowego 15. miejsce i w pierwszej rundzie fazy pucharowej zmierzy się z faworyzowaną ekipą gospodarzy.

- Liczyłem na lepszy występ mojego podopiecznego - powiedział Radiu Kielce Arkadiusz Ponikowski, klubowy trener Macieja Fałdzińskiego. Na usprawiedliwienie można dodać, że w kadrze zmienił się szkoleniowiec i aby porozumienie na linii zawodnik-trener przebiegało jak należy potrzeba czasu. Mam nadzieję, że współpraca z Koreańskim szkoleniowcem przyniesie efekty w przyszłości - dodał Arkadiusz Ponikowski.

Na uniwersjadzie w Taipei wystartuje jeszcze jedna zawodniczka z regionu świętokrzyskiego. W piątek (25 sierpnia) zaprezentuje się w biegu na 100 metry przez płotki Karolina Kołeczek z Wisły Junior Sandomierz.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Lekkoatletyka łucznictwo Stella Kielce Wisła Sandomierz RK Sandomierz RK Kielce Uniwersjada