Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Stella druga w piątej rundzie ekstraklasy

Drużyna Stelli Kielce wywalczyła drugie miejsce podczas rozegranej w Żywcu piątej rundy ekstraklasy łuczniczej. Podopieczni Arkadiusza Ponikowskiego występujący w składzie Mateusz Bucki, Dawid Kulik, Tomasz Przepióra i Maciej Wojtyś ulegli tylko o 3 punkty Marymontowi Warszawa.

Autor: Maciej Makuła

20.08.2017 16:03

image Ekstraklasa łucznicza: Stella Kielce – Marymont Warszawa Fot. ksstella.pl / Ekstraklasa łucznicza: Stella Kielce – Marymont Warszawa

Kielczanie mimo porażki wciąż zajmują pierwsze miejsce w ekstraklasie i nad dzisiejszym zwycięzcą Marymontem Warszawa mają 6 „oczek” przewagi.

– Liczyłem na troszkę lepsze strzelanie moich podopiecznych, ale z drugiej pozycji i małej straty punktowej również trzeba być zadowolonym – powiedział Radiu Kielce trener Stelli Arkadiusz Ponikowski.

Z powodu absencji na zawodach dwóch czołowych naszych zawodników - Macieja Fałdzińskiego, który jest obecnie na Uniwersjadzie w Taipei i Daniela Szkuty - bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi Kulik i Wojtyś, z których w przyszłości na pewno będziemy mieli duży pożytek – dodał szkoleniowiec kieleckich łuczników.

Drużynowego mistrza Polski w łucznictwie poznamy 30 września, kiedy to w Żołędowie zostanie rozegrana ostatnia runda ekstraklasy. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

łucznictwo Stella Kielce Inne dyscypliny RK Kielce