Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Kałkowie podziękowano bohaterom

Uroczystą mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie - Godowie rozpoczęły się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Liturgii przewodniczył ksiądz pułkownik Zbigniew Stanios- kustosz sanktuarium. Uczestnicy obchodów modlili się za Ojczyznę, żołnierzy i ich rodziny.

Autor: Tomasz Piwko

13.08.2017 17:35

image 13.08.2017 Kałków. Uroczystości Święta Wojska Polskiego Fot. Tomasz Piwko - Radio Kielce / Uroczystości Święta Wojska Polskiego w Kałkowie

Ksiądz Zbigniew Stanios podkreślał, że uroczystość jest podziękowaniem za bohaterska postawę polskiego żołnierza, stającego w obronie Ojczyzny, a także przypomnieniem o bolesnej i trudnej historii naszego narodu. Jest także okazją do refleksji nad darem odzyskanej niepodległości.

W obchodach uczestniczyli m.in. członkowie Polskich Drużyn Strzeleckich, między innymi świętokrzyski batalion im „Czwartaków”. Jego dowódca płk Jarosław Chrobot podkreślał, że wypisane na ich sztandarze słowa „Bóg, Honor i Ojczyzna stanowią hasło działań strzelców, budując wśród młodzieży ducha religijno- patriotycznego.

Podczas uroczystości prowadzona była akcja honorowego oddawania krwi. -Nasi Ojcowie, za Ojczyznę krew przelewali, a my dla uczczenia ich pamięci, w Święto Wojska Polskiego oddajmy krew potrzebującym - dodał płk Jarosław Chrobot.

Po mszy świętej, złożono kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym ofiary Katastrofy Smoleńskiej. Odbył się także koncert pieśni patriotycznej.

Galeria zdjęć Kałków. Uroczystości Święta Wojska Polskiego (13.08.2017) [Zdjęcia: 14]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kałków Święto Wojska Polskiego RK Starachowice