Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pilotażowy projekt prestiżowej uczelni w Instytucie Dizajnu

Do Instytutu Dizajnu w Kielcach przyjechali studenci z poznańskiej School of Form. To prestiżowa placówka kształcąca przyszłych artystów. Jej słuchacze będą odbywać w Kielcach trzytygodniowe praktyki.

Autor: Katarzyna Prędotka

11.08.2017 13:03

image Budynek Instytutu Design Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

To projekt pilotażowy. Jeżeli studenci będą zadowoleni, to Instytut Dizajnu będzie chciał go rozszerzyć o możliwość odbywania praktyk całorocznych i zapraszać na nie także studentów innych uczelni artystycznych.

Krzysztof Kucharczyk, dyrektor instytutu, podkreśla, że to świetna forma wprowadzenia nowej energii do Instytutu Dizajnu. Dodaje, że mimo iż praktykanci w końcu wyjadą z Kielc to nadal pozostawią tu cząstkę siebie. Obecnie w projekcie uczestniczy troje studentów, którzy przyjechali z gotowymi projektami stworzonymi w Poznaniu. W Kielcach mogą je bezpośrednio realizować, pod okiem ceramika z Instytutu Dizajnu. Studentów najbardziej interesuje wykonywanie ceramiki w technologii druku 3D.

Studenci nocują w wynajętym dla nich mieszkaniu, ale już wkrótce miejsca hotelowe zostaną zorganizowane na Wzgórzu Zamkowym. Instytut Dizajnu chce, aby owoce praktyk studentów zostały zaprezentowane mieszkańcom Kielc i regionu. Jak mówią organizatorzy, prawdopodobnie będzie to możliwe jeszcze w tym roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wzgórze Zamkowe Zygmunt Łuszczyński RK Kielce Instytut Dizajnu