Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pierwsze zwiastuny „Wilka” [ZOBACZ]

W sieci pojawiły się pierwsze zwiastuny filmu „Wilk” o Zbigniewie Kruszelnickim - dowódcy oddziału dywersyjnego Armii Krajowej obwodu kieleckiego. Twórcom udało się wcześniej niż to planowano, zakończyć zdjęcia plenerowe. W ostatnich dniach dograno również ścieżki dźwiękowe meldunków o działaniach oddziału Zbigniewa Kruszelnickiego, pozostało jedynie nagranie utworu muzycznego, a stanie się to prawdopodobnie w połowie sierpnia.

Autor: Katarzyna Prędotka

01.08.2017 16:09

image 09.07.2017 Sielpia. Plan zdjęciowy filmu "Wilk" w reżyserii Dionizego Krawczyńskiego. Fot. Jarosław Kubalski - Radio Kielce / Plan zdjęciowy filmu "Wilk" w reżyserii Dionizego Krawczyńskiego

W sieci można już obejrzeć dwa zwiastuny filmu, ale ostatni i zarazem oficjalny pojawi się na początku września z najważniejszą ścieżką dźwiękową. W filmie będzie wykorzystany utwór zespołu Plateau „Niebezpiecznie piękny świt”. Dionizy Krawczyński, reżyser filmu, informuje, że linię melodyczną do tej samej piosenki będzie nagrywał kielecki muzyk Krzysztof Korban. Jak dodał, do pracy nad projektem zapraszani są lokalni artyści.

W jednym ze zwiastunów wykorzystano utwór „Krzyż i orzeł” z muzyką i opracowaniem Pawła Łukowca, wokalem Marceliny Bidzińskiej i grą na organach Karola Karpety. Druga wersja zwiastuna z inną warstwą muzyczną ukaże się za około półtora tygodnia. Dionizy Krawczyński, podkreśla, że bardziej podoba mu się wersja utworu w wykonaniu Marceliny Bidzyńskiej, a Pawłowi Łukowcowi w tej chóralnej. Jedna będzie promować film „Wilk” natomiast druga płytę „Krzyż i Orzeł”.

Prapremierę dla szkół w Kieleckim Centrum Kultury przeniesiono na 25 września. Natomiast premiera odbędzie się 1 października, w Wojewódzkim Domu Kultury o godzinie 14.00. W tym dniu film udostępniony będzie również w sieci. Dionizy Krawczyński planuje kolejne projekty, między innymi chce przybliżyć postać Michała Sieradzana, członka pododdziału AK "Chęciny".

icon-tag

Tagi do tego wpisu

film "Wilk" Zbigniew Kruszelnicki „Wilk”