Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ryszard Gliwiński prezesem WFOŚiGW w Kielcach

Zarząd województwa świętokrzyskiego zaakceptował nowy skład zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Autor: Michał Kita

26.07.2017 09:56 / Aktualizacja 26.07.2017 11:18

image Ryszard Gliwiński Fot. / pwik.starachowice.pl

Jak mówi Iwona Sinkiewicz-Potaczała, rzecznik marszałka, zgodnie z propozycjami rady nadzorczej, prezesem funduszu został Ryszard Gliwiński, który ostatnio pełnił funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach.

W rozmowie z Radiem Kielce Ryszard Gliwiński przyznał, że nowe stanowisko to dla niego wyzwanie.

- Musimy zrobić wstępny audyt oraz zając się tym co jest najpilniejsze, czyli sprawami zaległymi. Jest dużo wniosków, które wciąż czekają na rozpatrzenie, tym będziemy się chcieli zając w pierwszej kolejności - dodał.

Nowy prezes zapowiedział, że ważne będzie realizowanie własnej strategii, w celu optymalnego wykorzystania środków na rozwój inwestycji proekologicznych.

Stanowisko wiceprezesa objął Mariusz Goraj, były radny miejski i były pełnomocnik zarządu Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, obecnie współpracownik poseł Anny Krupki.

Zmiana zarządu, to skutek wejścia w życie nowej ustawy, regulującej działanie funduszu.

Przypomnijmy, dotychczasowy prezes funduszu Andrzej P. został w połowie czerwca zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Usłyszał zarzuty korupcyjne związane z nieudaną inwestycją w Połańcu. Prokuratura zawiesiła go w pełnieniu obowiązków.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Mariusz Goraj WFOŚiGW RK Kielce CBA wokół Połańca Ryszard Gliwiński