Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W regionie brakuje krwi, a mieszkańcy niechętnie oddają

Zaledwie kilka osób oddało dziś krew w mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Ambulans stacjonował na mostku nad Silnicą. Ci, którzy zdecydowali się na udział w tej akcji powiedzieli nam, że to ludzki odruch, zwłaszcza, że właśnie teraz w okresie wakacyjnym bardzo brakuje tego leku. Warto w ten sposób pomagać innym. Jeden z naszych rozmówców, oddał już w sumie około 7 litrów krwi.

Autor: Iwona Murawska

20.07.2017 14:32

image 20.07.2017 Kielce. Mobilny punkt poboru krwi stanął przy ulicy Sienkiewicza. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Anna Saletra, pielęgniarka z działu dawców i pobierania krwi w centrum przyznaje, że w tak upalne dni jak dzisiaj, dawców zawsze jest niewielu.

- Wakacje, to dla nas czas szczególnie trudny. Honorowi dawcy wyjeżdżają na wczasy, studenci rozjeżdżają się do swoich miejscowości. Natomiast w wakacje jest niestety więcej wypadków komunikacyjnych i w tym okresie potrzeba więcej krwi niż w inne miesiące - dodała Anna Saletra.

Osoby, które oddadzą krew mogą liczyć na kompleksowe, bezpłatne badanie krwi. Otrzymują także zaświadczenie upoważniające je do darmowego przez 30 dni podróżowania komunikacją miejską w Kielcach.

Jutro krew będzie można oddać na parkingu przed siedzibą Kolportera, przy ulicy Zagnańskiej. Tu ambulans będzie stacjonował od godziny 10.00 do 13.00.

Krew można oddać także w dni powszednie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Jagiellońskiej 66 w Kielcach oraz w oddziałach terenowych placówki: w Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu i Skarżysku - Kamiennej oraz w każdy wtorek w szpitalu w Starachowicach, a w każdy ostatni piątek miesiąca w Busku - Zdroju. Obecnie zapotrzebowanie na ten drogocenny lek występuje we wszystkich grupach, oprócz B RH dodatniej.

Galeria zdjęć Kielce. Mobilny punkt poboru krwi stanął przy ulicy Sienkiewicza (20.07.2017) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

krew Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Brakuje krwi w regionie

Brakuje krwi w regionie

Nadal brakuje krwi w regionie

Nadal brakuje krwi w regionie