Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ambulans rusza w trasę, bo znów brakuje krwi

W mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, na mostku nad Silnicą w Kielcach, będzie można honorowo oddać krew. Potrzebne są wszystkie grupy tego cennego leku, oprócz B RH+.

Autor: Iwona Murawska

20.07.2017 08:51

image 03.04.2016 Krajno. Mobilny punkt poboru krwi. Akcja honorowego oddawania krwi. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkostrawne śniadanie. Krwiodawcą może być zdrowa i pełnoletnia osoba do 65. roku życia, która waży przynajmniej 50 kg i w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miała operacji. Trzeba okazać dokument tożsamości z numerem PESEL. Ambulans stacjonował będzie od godziny 10 do 14.

Krew można oddać w dni powszednie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Jagiellońskiej 66 w Kielcach, a także w oddziałach terenowych placówki: w Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu i Skarżysku- Kamiennej oraz w każdy wtorek w szpitalu w Starachowicach, a w każdy ostatni piątek miesiąca w Busku-Zdroju.

Natomiast jutro ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stacjonował będzie od godziny 10 do 13 na parkingu przed siedzibą Kolportera przy  ulicy Zagnańskiej w Kielcach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Skarżysko-Kamienna Busko-Zdrój krew Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Sandomierz RK Kielce