Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ryszard Gliwiński rekomendowany na prezesa WFOŚiGW w Kielcach

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach będzie miał nowego szefa. Rada nadzorcza zarekomendowała na to stanowisko Ryszarda Gliwińskiego - dowiedziało się Radio Kielce.

Autor: Michał Kita

13.07.2017 13:19 / Aktualizacja 13.07.2017 14:40

image Ryszard Gliwiński Fot. / pwik.starachowice.pl

Ryszard Gliwiński ma 52 lat. Ostatnio był prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach. Wcześniej pracował m.in. w Zakładzie Energetyki Cieplnej, Elektromontażu Kielce i Constarze S.A.. Jest absolwentem WSH w Kielcach.

Z informacji Radia Kielce wynika, że na stanowisko wiceprezesa został wskazany Mariusz Goraj - działacz Prawa i Sprawiedliwości z Kielc, były radny miejski i były pełnomocnik zarządu Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, obecnie współpracownik poseł Anny Krupki.

Rada Nadzorcza przekazała swoje rekomendacje Zarządowi Województwa, który ma 7 dni na podjęcie decyzji o ewentualnym powołaniu nowego składu zarządu. Jeśli tego nie zrobi, sprawa wróci do Rady Nadzorczej, która może podjąć samodzielną decyzję w tej sprawie.

Dotychczasowy prezes WFOŚIGW - Andrzej P. został w połowie czerwca zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Usłyszał zarzuty korupcyjne związane z nieudaną inwestycją w Połańcu. Prokuratura zawiesiła go w pełnieniu obowiązków.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Mariusz Goraj WFOŚiGW RK Kielce CBA wokół Połańca Ryszard Gliwiński
other news

Podobne wiadomości

Zatrzymani były poseł PSL i burmistrz Połańca

Zatrzymani były poseł PSL i burmistrz Połańca