Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sandomierski szpital z lądowiskiem dla helikopterów

Przy Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu dobiega końca budowa całodobowego lądowiska dla helikopterów, które będą transportować pacjentów wymagających natychmiastowej interwencji lekarskiej. Powstała już płyta, oświetlenie, odwodniono teren. Obecnie montowane jest ogrodzenie. Wybudowano także drogę dojazdową łączącą lądowisko z budynkiem szpitala.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

03.07.2017 12:30

image Nowa baza dla kieleckiej Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

- Idea jest taka, aby pacjent nie był wielokrotnie przenoszony, tylko trafił na odpowiedni oddział bezpośrednio ze śmigłowca. Będą do tego służyć specjalne elektryczne nosze na kółkach zasilane akumulatorami - powiedział dyrektor szpitala w Sandomierzu Janusz Sikorski.

Budowa lądowiska jest okazją do przebudowy parkingu znajdującego się od strony poradni specjalistycznych.

- Ze względu na strefę lotu będzie on pomniejszony o kilka miejsc, ale za to wygodniejszy - dodał dyrektor Sikorski.

Wszystkie prace potrwają do końca lipca. Szpital uzyskał na nie dofinansowanie w kwocie około 3 mln zł z ministerstwa zdrowia. Całość kosztować będzie ponad 4 mln zł. Za uzyskane pieniądze placówka dokupi także sprzęt na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Dzięki inwestycji sandomierski szpital spełni wymogi mówiące o tym, że przy każdym SOR-ze musi powstać lądowisko dla śmigłowców, inaczej taki oddział straci kontrakt z NFZ.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

szpital SOR lądowisko RK Sandomierz RK Zdrowie