Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zakończyły się pierwsze targi o pielęgnacji skóry

W Kielcach odbyły się targi AtoPsoriaDerm. To wydarzenie skierowane do osób borykających się z różnymi problemami skórnymi.

Autor: Iwona Murawska , Marcin Różyc

01.07.2017 14:41

image Targi Kielce, nowy terminal wejściowy. Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Jak informuje Katarzyna Kulińska z biura prasowego Targów Kielce, spotkanie dedykowane było każdemu, kto świadomie dba o jakość swojej skóry.

- To kompleksowe wydarzenie, łączące prezentacje wystawców z różnymi kosmetykami najnowszych generacji i sprzętem potrzebnym do pielęgnacji skóry z konferencją z udziałem uznanych dermatologów - informuje dodaje.

Na konferencji rozmawiano o łuszczycy, właściwym opalaniu i odpowiedniej diecie.
Krzysztof Stefańczyk, wiceprezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę informuje, że jest wiele objawów tej choroby.

- Najczęstszym są charakterystyczne czerwone placki wyglądające jak stłuczenie, czy odgniecenie, które przykryte są na powierzchni łuską, najczęściej obsypującą się. Daje to efekt podobny do łupieżu - powiedział Krzysztof Stefańczyk.

Wiceprezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę zauważył, że wiele osób wstydzi się tego schorzenia, a takie targi to możliwość łamania stereotypów. - Chcemy pokazać, że nie ma się czego wstydzić i jest więcej osób, które walczą z tym problemem - zaznaczył Krzysztof Stefańczyk.

Na łuszczycę może chorować nawet 5% społeczeństwa. Była to pierwsza impreza tego typu w Kielcach. Uczestnicy targów skorzystali z badań m.in. dermatoskopem.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Targi Kielce zdrowie