Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ekipa filmowa "Wilka" w Tokarni

W Tokarni powstały kolejne sceny do filmu o Zbigniewie Kruszelnickim pseudonim „Wilk" - dowódcy oddziału dywersyjnego Armii Krajowej obwodu kieleckiego. Ekipa kręciła ujęcia z końcowych sekwencji obrazu. Pierwsza scena dotyczy przekazania meldunku "Wilkowi", którego dowódca nie potrafi rozszyfrować. Kolejna, przedstawia moment przed śmiercią bohatera, kiedy Zbigniew Kruszelnicki jedzie do komendanta podobwodu „Niewachlów”, aby ten pomógł w rozszyfrowaniu otrzymanej wiadomości.

30.06.2017 20:45
Źródło: Katarzyna Prędotka

image 30.06.2017 Tokarnia. Park Etnograficzny. Zdjęcia do filmu "Wilk" w reżyserii Dionizego Krawczyńskiego. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Reżyser filmu Dionizy Krawczyński, prezes Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Jodła poinformował, że kręcenie ostatnich scen przewidziane jest na 9 sierpnia w lasach w okolicach Sielpi.

27 września zaplanowano prapremierę dla szkół w Kieleckim Centrum Kultury. Natomiast premiera ma się odbyć 1 października w Wojewódzkim Domu Kultury. W tym dniu film udostępniony będzie również w sieci.

Patryk Krawczyński odtwórca roli Zbigniewa Kruszelnickiego podkreśla, że dla osób wcielających się w postaci bohaterów jest to duże przeżycie, bo nie brały nigdy udziału w kręceniu filmu.

Dionizy Krawczyński planuje kolejne projekty, między innymi chce przybliżyć postać Michała Sieradzana, członka pododdziału AK "Chęciny".

Galeria zdjęć Tokarnia. Park Etnograficzny. Zdjęcia do filmu "Wilk" (30.06.2017) [Zdjęcia: 29]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kultura Tokarnia RK Kielce film "Wilk"