Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pierwsze w regionie Pogotowie Kleszczowe

Pierwsze w województwie świętokrzyskim Pogotowie Kleszczowe będzie działać w centrum Artmedik w Kielcach. Pacjenci będą mogli tu liczyć na szybkie i fachowe usunięcie kleszcza oraz przebadanie go pod kątem boreliozy, a w razie potrzeby, także na wdrożenie leczenia metodą ILADS. To sposób w Polsce nieznany, ale na świecie uznawany za najskuteczniejszą, jeśli chodzi o zwalczanie boreliozy, informuje Agnieszka Nawrot, dyrektor centrum.

Autor: Iwona Murawska

30.06.2017 15:08

image Centrum Medyczne Artmedik w Kielcach Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

– Przeszkolony zespół pielęgniarek bezpłatnie usunie kleszcza z organizmu. Natomiast zbadanie pajęczaka, które stwierdzi, czy był on zarażony boreliozą jest płatne i kosztuje 250zł. Po otrzymaniu wyniku z laboratorium, skontaktujemy się z pacjentem i jeżeli będzie taka konieczność wdrożymy leczenie – mówi Agnieszka Nawrot.

Jak dodaje, borelioza jest chorobą, której powikłania mogą być groźne zarówno dla życia jak i zdrowia człowieka. Wiele osób myli jej objawy z grypą.

– To są powikłania ortopedyczne, np. problem ze stawami, ale przede wszystkim neurologiczne – dodaje Agnieszka Nawrot.

Pogotowie Kleszczowe przy ulicy Robotniczej 1 w Kielcach zostanie uruchomione w poniedziałek, 3 lipca. Czynne będzie w dni powszednie od godziny 8:00 do 20:00.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

kleszcz ArtMedik RK Zdrowie