Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sprawdź placówki wpisane do Sieci Szpitali

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował listę placówek, które zakwalifikowały się do tzw. sieci szpitali.

Autor: Iwona Murawska

27.06.2017 19:58 / Aktualizacja 28.06.2017 12:30

image Świętokrzyskie Centrum Onkologii Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W województwie świętokrzyskim w wykazie znalazło się w sumie 20 szpitali. Do sieci zakwalifikowały się wszystkie szpitale, z wyjątkiem Polsko-Amerykańskich Klinik Serca ze Starachowic oraz Centrum Kardiologii Inwazyjnej Intercard w Pińczowie. Są jednak szpitale, w których nie wszystkie oddziały weszły do sieci.

Takimi placówkami są m.in. szpitale powiatowe w Busku-Zdroju i Staszowie, które posiadają oddział geriatryczny. Jednak jak podkreśla Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, nie oznacza to, że te oddziały przestaną istnieć. Świadczenia będą rozliczane na oddziale wewnętrznym, a pacjent będzie miał taką samą opiekę, jak dotychczas.

Małgorzata Kiebzak, dodaje że w szpitalu w Jędrzejowie do sieci nie zakwalifikował się oddział ortopedii i traumatologii ruchu. Z kolei w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze do sieci nie zakwalifikował się oddział alergologiczny. Jednak w związku z tym, że jest to jedyny w województwie oddział tego typu, NFZ ogłosi konkurs na te świadczenia. Wiadomo również, że szpital w Chmielniku chciałby w swoich strukturach uruchomić alergologię.

Jak dodaje Małgorzata Kiebzak, z kolei w szpitalu w Końskich do sieci nie zakwalifikowały się aż cztery oddziały. Są to dermatologia, reumatologia, gastroenterologia i chirurgia naczyniowa.

Z kolei w szpitalu w Pińczowie do sieci nie zakwalifikował się oddział okulistyczny, w szpitalu w Starachowicach reumatologia, a w Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oddział chirurgii szczękowo-twarzowej oraz ortopedia i traumatologia ruchu.

We wszystkich tych przypadkach dyrekcja świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przeanalizuje zasadność funkcjonowania tych oddziałów i jeżeli będzie taka potrzeba na te świadczenia ogłoszone zostaną konkursy.

Zdaniem Agaty Wojtyszek, wojewody świętokrzyskiego, dzięki wprowadzeniu sieci szpitali skrócą się kolejki do specjalistów i pacjent będzie pod kompleksową opieką.

Na funkcjonowanie szpitali przeznaczone będzie 93% środków, z których obecnie finansowane jest leczenie szpitalne. Pozostałe 7% środków będzie przeznaczone na konkursy w których będą mogły wystartować lecznice, które nie zakwalifikowały się do sieci. Natomiast placówki, które znalazły się w tzw. sieci szpitali mają gwarancję, że Narodowy Fundusz Zdrowia zawrze z nimi umowę bez konieczności uczestniczenia w konkursie.

Sieć szpitali wejdzie w życie 1 października i będzie obowiązywała przez najbliższe cztery lata.

 

 

POBIERZ LISTĘ SZPITALI Z WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ zdrowie
other news

Podobne wiadomości

Małgorzata Kiebzak: Wszystkie szpitale powiatowe znajdą się w sieci

Małgorzata Kiebzak: Wszystkie szpitale powiatowe znajdą się w sieci

Konstanty Radziwiłł: Wszyscy będą ubezpieczeni

Konstanty Radziwiłł: Wszyscy będą ubezpieczeni