Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Piotr Brożyna wśród faworytów WSiO

W środę 28.czerwca rozpocznie się 28.Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków. Tego dnia rozegrane zostaną dwa etapy. Przed południem z Łodzi do Zduńskiej Woli, a po południu z Tomaszowa Mazowieckiego do Kielc z metą na ulicy Warszawskiej.

Autor: Rafał Szymczyk

27.06.2017 13:16

image Wyścig Solidarności Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Czterokrotnie - w 1990, 1996, 1998 i 1999 roku - wyścig wygrywał Tomasz Brożyna. - Każde zwycięstwo było dla mnie równie ważne. Nie wyróżniłbym żadnego z nich. Stając na starcie zawsze myślałem o wygranej. To w końcu prestiżowy wyścig - stwierdził kolarz z podkieleckich Bielin, obecnie dyrektor sportowy grupy CCC Sprandi Polkowice.

Srebrny medalista olimpijski w drużynie z Seulu Marek Leśniewski wśród faworytów wyścigu wymienił syna Tomasza Brożyny - Piotra. Kolarz grupy CCC Sprandi Polkowicie jest ostatnio w świetnej dyspozycji. Zajął 3.miejsce i wygrał klasyfikację młodzieżową w niedawno rozgrywanym Wyścigu Dookoła Słowacji, a także zdobył tytuł mistrza Polski do lat 23 w jeździe indywidualnej na czas.

- Jako CCC niezależnie od tego w jakim składzie wystartujemy, myślimy o wygraniu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Taki jest nasz cel i założenie - dodał Tomasz Brożyna.

Drugie etap z Tomaszowa Mazowieckiego do Kielc długości 131 kilometrów, rozpocznie się o 17.35 startem honorowym z placu Kościuszki. W jego trakcie kolarzy czekają premia specjalna w Opocznie, lotny finisz w Końskich, a także pierwsze premie górskie w Czarnieckiej Górze i Komorowie. Meta w Kielcach, na którą zawodnicy powinni wjechać najwcześniej o 20.35, a najpóźniej o 20.53, będzie na ulicy Warszawskiej. 

Trasa tegorocznego wyścigu prowadzi z Łodzi do Lublina. Kolarze będą mieli do przejechania pięć etapów na terenie pięciu województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i lubelskiego, o łącznej długości 739 kilometrów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

kolarstwo Inne dyscypliny