Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kolejny o krok Stelli od mistrzostwa Polski

Zespół męski Stelli Kielce w składzie Tomasz Przepióra, Maciek Fałdziński, Mateusz Bucki, Daniel Szkuta wygrał IV rundę ekstraklasy łuczniczej. Podopieczni Arkadiusza Ponikowskiego okazali się bezkonkurencyjni na zawodach w Prudniku i dzięki zwycięstwu awansowali na pozycję lidera rozgrywek. Kielczanie po czterech rundach mistrzostw Polski mają sześć punktów przewagi nad drugim Marymontem Warszawa.

Autor: Maciej Makuła

26.06.2017 10:04

image Łuki, stella Fot. lisasolonynko - www.morguefile.com

Tradycyjnie równolegle z zawodami drużynowymi rozgrywany był w Prudniki indywidualny Puchar Polski łuczników. Trzecie miejsce zdobył Maciej Fałdziński, a tuż za podium uplasował się Mateusz Bucki.

– To był bardzo dobry występ moich podopiecznych – powiedział Radiu Kielce szkoleniowiec kieleckich łuczników Arkadiusz Ponikowski.  Małymi kroczkami dążymy do zwycięstwa w ekstraklasie i chcemy, aby mistrzostwo Polski po trzech latach wróciło do Kielc – dodał trener Ponikowski.

Piąta runda ekstraklasy łuczniczej rozegrana zostanie 12 sierpnia w Żywcu, a zwycięzcę ligi poznamy 30 września w Żołędowie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

łucznictwo Stella Kielce Inne dyscypliny RK Kielce