Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sandomierski magistrat stał się... przychodnią

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się biała niedziela zorganizowana przez Urząd Miejski w Sandomierzu. Bezpłatnie można było skorzystać z badań i porad.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

25.06.2017 14:55

image Biała niedziela Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Kilka sal w magistracie pełnił funkcję gabinetów lekarskich. Na zewnątrz stału dwa ambulanse. Przyjmowali m.in. dermatolog, dietetyk, są porady onkologiczne, ginekologiczne, można byłorównież wykonać sobie badanie słuchu oraz badanie w kierunku osteoporozy.

Mieszkanki Sandomierza panie: Helena i Barbara powiedziały nam, że taka akcja to bardzo dobry pomysł, w dni powszednie nie zawsze jest na tyle czasu aby zając się swoim zdrowiem, a tu nawet w ramach niedzielnego spaceru można wstąpić na badania.

W ramach białej niedzieli odbywała się akcja „Kocham więc badam” adresowana do dzieci w wieku od 9 miesiąca życia do 6 lat. Wykonywane były badania USG. Jedna z mam stwierdziła, że nie wahała się ani chwili aby skorzystać z tych badan ponieważ u lekarza wręcz niemożliwe jest to aby doprosić się o skierowanie na USG. Dodała, że profilaktyka jest najważniejsza, dlatego na badania zapisała również siostrzeńca.

Ponadto przy poszczególnych stanowiskach zorganizowanych w urzędzie miejskim można było nauczyć się samobadania piersi na fantomach, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

badania RK Sandomierz