Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Inwestycja w Skotnikach zakończona! Jest nowa droga

Mieszkańcy Skotnik w gminie Samborzec mają nowy, prawie kilometrowy odcinek drogi asfaltowej biegnącej przez tą miejscowość. W trakcie remontu nie tylko wymieniono nawierzchnię na nową, jezdnia została także poszerzona i jej szerokość wynosi teraz 4,5 metra, wybudowane zostały pobocza.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

24.06.2017 15:00

image Skotniki - Nowa Droga Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

To wszystko znacznie poprawia komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, którzy na co dzień tędy jeżdżą - powiedział Piotr Martyniak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Sandomierzu.

Droga należy do powiatu, który wykonał inwestycję wspólnie z samorządem gminy Samborzec przy prawie 64 procentowym udziale środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Uczestniczący w otwarciu drogi Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas powiedział, że dzięki oddolnym monitom samorządowców udało się wpisać do PROW-u remonty lokalnych dróg, chociaż istniała obawa, że unijnych pieniędzy na to już nie będzie. Dodał, że w ramach tego programu, w naszym regionie  za kwotę ok. 60 mln złotych remontowanych  jest ponad 2 tysiące kilometrów dróg o charakterze lokalnym, które dla mieszkańców  małych miejscowości wcale nie są mniej ważne od innych ciągów komunikacyjnych.

Marcin Piwnik, członek Zarządu Powiatu Sandomierskiego  powiedział, że na tym terenie oprócz drogi w Skotnikach remontowana będzie również w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  droga powiatowa w Głazowie w gminie Obrazów oraz w Dziewkowie w gminie Klimontów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

inwestycja RK Sandomierz Skotniki