Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Już w sierpniu ruszy przetarg na obwodnicę Morawicy

W sierpniu ma zostać ogłoszony przetarg na budowę pierwszego odcinka obwodnicy Morawicy, natomiast prace przy budowie drogi mogą się rozpocząć w lipcu 2018 roku. Odcinek ma mieć 4 kilometry: będzie się rozpoczynał od granic Kielc i poprowadzi do skrzyżowania z drogą na Bieleckie Młyny.

Autor: Wiktor Dziarmaga

23.06.2017 15:55 / Aktualizacja 23.06.2017 17:40

image Fot. Google Street View / Radio Kielce

Budowa odcinka ma się zakończyć w 2021 roku. Koszt wstępnie oszacowano na 84 milionów złotych – takie informacje przekazała dzisiaj podczas konferencji prasowej Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Budowa drogi będzie możliwa dzięki dodatkowej puli pieniędzy, jaką rząd przeznaczy na realizacje programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 Chodzi o dodatkowe 28 miliardów złotych - Otrzymaliśmy informacje od ministra Infrastruktury i budownictwa, że realizacja tej inwestycji została wskazana jako bardzo ważne, jedno z priorytetowych zadań na mapie drogowej naszego kraju. – powiedziała wojewoda.

- Ostatnie decyzje rządowe o przekazaniu dodatkowych 28 miliardów złotych na budowę dróg krajowych pokazują, że rząd Prawa i Sprawiedliwości poważnie traktuje tego rodzaju inwestycje. – mówił podczas konferencji senator Krzysztof Słoń.

Zdaniem burmistrza Mariana Burasa, budowa drogi uwolni Morawicę od korków zanieczyszczeń i ruchu tranzytowego. Jak dodaje zdecydowanie poprawi się przez to bezpieczeństwo mieszkańców. Burmistrz zaznaczył również, że każdego dnia przez Morawicę przejeżdża 20 tys. samochodów.

Budowę drugiego odcinka drogi zaplanowano na rok 2020. Na pozostałym fragmencie powstanie obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej omijająca po stronie wschodniej obie miejscowości. Dla tego odcinka są przygotowywane materiały niezbędne do wydania decyzji środowiskowej

Docelowo obwodnica ma mieć 8,2 kilometra, począwszy od granic Kielc, a skończywszy na granicy Woli Morawickiej. Tereny pod budowę drogi zostały już wykupione. Drogowcy szacują, że inwestycja będzie kosztowała około 200 mln zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

obwodnica inwestycja Morawica przetarg RK Kielce