Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pikieta o podwyżki w Centrum Psychiatrii

Przedstawiciele Związków Zawodowych działających w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii będą jutro pikietować przed siedzibą świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Autor: Iwona Murawska

22.06.2017 14:56

image Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii przy ul. Kusocińskiego Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jak informuje Urszula Zygmunt, specjalista psychoterapii uzależnień w szpitalu w Morawicy, pracownicy domagać się będą m.in. wzrostu płac. - Będziemy protestować przeciwko pogarszającym się warunkom płacy i pracy w naszym szpitalu. Od 9 lat nie otrzymaliśmy żadnych podwyżek wynagrodzenia, czy premii. To efekt niskiego kontraktu z NFZ, a ponieważ jutro w funduszu dyrektor naszego szpitala będzie podpisywał aneks do kontraktu, postanowiliśmy zorganizować pikietę – wyjaśnia Urszula Zygmunt.

Jak dodaje, Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy od kilku lat podpisuje z NFZ kontrakty na podobnym poziomie. - Inne szpitale z roku na rok otrzymują więcej pieniędzy od funduszu. W ich przypadku uwzględniana jest inflacja, podwyżki cen. Natomiast nasz szpital wyższego kontraktu nie otrzymuje już od kilku lat – mówi Urszula Zygmunt.

Pikieta przed świętokrzyskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia rozpocznie się o godzinie 8:30. Udział ma w niej wziąć od 150 do 200 osób.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Morawica pikieta Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy RK Kielce