Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nad wodę jedziemy! - Wilków

24 czerwca rozpocznie się sezon na kąpielisku Wilków w gminie Bodzentyn.

16.06.2017 12:11
Źródło: Katarzyna Prędotka

image 09.06.2017 Wilków. Zalew. Kąpielisko. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

W lecie będzie można tam spędzić czas, nie tylko pływając czy opalając się, ale również podczas festynów. 12 czerwca zostały przekazane do badania dwie próby wody z kąpieliska w Wilkowie. Wyniki analiz poznamy w najbliższym tygodniu. Obszar kąpieliska jest wyznaczony bojami. Najgłębsze miejsce w akwenie ma 120 centymetrów. Podczas sezonu, w godzinach od 10 do 18, nad wodą będzie dwóch ratowników.

Bogusław Pułka podkreśla, że przy kąpielisku, znajduje się piaszczysta plaża, a także kamienisty brzeg. Dodaje również, że jest to akwen położony w pięknym otoczeniu przyrody.

W Wilkowie można będzie wypożyczyć pięcioosobowe rowery wodne – cena za godzinę to 20 zł, a także dwuosobowe kajaki – za 10 złotych na godzinę. Dorośli amatorzy pływania dostaną od obsługi kapoki, ale o zabezpieczenie dzieci powinni zadbać opiekunowie.

Bogusław Kaczmarzyk z Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie dodaje, że w czasie pracy kąpieliska będą również organizowane różnego rodzaju festyny z ciekawymi atrakcjami.

Osoby, które wybiorą się w tym sezonie do Wilkowa, będą mogły skorzystać z oferty małej gastronomii. Do tej pory umowę podpisała jedna firma, która może serwować różnego rodzaju przekąski. Jednak niewykluczone, że powstanie jeszcze jeden punkt oferujący ciepłe posiłki i kanapki. Na razie edyna opcja zjedzenia czegoś na ciepło, to zapiekanka, która kosztuje 7 złotych.

Obok zbiornika, są wyznaczone bezpłatne, ale niestrzeżone miejsca postojowe. Cały parkingu jest wybrukowany.

Galeria zdjęć 09.06.2017 Wilków. Zalew. Kąpielisko (09.06.2017) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wilków wakacje Nad wodę jedziemy! kąpieliska