Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szkolny festyn o stylu życia. Było smacznie i zdrowo [ZDJĘCIA]

Stoiska ze zdrową żywnością, dietetyczne wyroby cukiernicze, przekąski i sałatki przygotowali uczniowie, rodzice i nauczyciele na festyn rodzinny poświęcony zdrowemu stylowi życia, który zorganizowała dziś Szkoła Podstawowa nr 1 w Kielcach.

Autor: Marcin Przemirski

10.06.2017 12:13

image 10.06.2017 Kielce. Festyn zdrowia w SP nr 1. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Podczas spotkania były porady dietetyka, chętni mogli wziąć udział w lekcji treningowej oraz spacerze z kijami nordic walking, gimnastyce na świeżym powietrzu. Można też było zmierzyć ciśnienie krwi i ustalić prawidłową masę ciała.

Jak powiedział dyrektor szkoły Jerzy Leśniok, Szkoła Podstawowa nr 1 od wielu lat ma certyfikat placówki promującej zdrowie, upowszechnia więc wiedze poprzez zabawę. Edukacja nie ogranicza się jedynie do uczniów, bo w zajęciach biorą udział także mieszkańcy osiedla Bocianek.

W przygotowania do festynu bardzo zaangażowani byli uczniowie. Jak powiedziała Ola Janikowska z klasy V C każdy z uczniów miał przygotować zdrowe przekąski. Wśród atrakcji przewidziano zawody sportowe pomiędzy drużynami uczniów i rodziców, przed szkołą wystawiono również stoiska producentów zdrowej żywności.

Galeria zdjęć Kielce. Festyn zdrowia w SP nr 1 (10.06.2017) [Zdjęcia: 19]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Festyn RK Kielce