Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Pińczowie można oddać krew

„Oddaj krew - podziel się życiem” – pod takim hasłem po raz 12 grupa społeczników z Pińczowa skupiona wokół stowarzyszenia Krewcy Ponidzianie organizuje dziś w tamtejszym Centrum Kultury honorową zbiórkę krwi.

Autor: Kamil Włosowicz

09.06.2017 11:30

image Pińczów; stowarzyszenie Krewcy Ponidzianie; Centrum Kultury; honorowa zbiórka krwi; „Oddaj krew - podziel się życiem” Fot. / facebook.com

Jak informuje, Agnieszka Kucybała, wiceprezes stowarzyszenia, dzięki poprzednim akcjom udało się przekazać do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach prawie 250 litrów drogocennego leku. Jak dodaje, podczas tegorocznej akcji zgromadzona krew będzie przeznaczona dla 2-óch osób. To Wiktor Woźniak - gimnazjalista z Pińczowa, który uległ ciężkiemu wypadkowi oraz Michał Segda - strażak ze Stopnicy cierpiący na poważną chorobę krwi.

- Z każdą kolejną akcją jest nas coraz więcej. Przeprowadziliśmy już kilka kampanii promujących akcję oddawania krwi, by pokazać, że jest to bezpieczne i nic nie boli. Chcemy małymi krokami edukować nasze społeczeństwo, tak, by potem, kiedy ktoś usłyszy o pilnej potrzebie oddania krwi nie było już żadnych oporów. Jeśli dana osoba jest zdrowa i może oddać krew to powinna to zrobić - uważa Agnieszka Kucybała.

Przypomina, że  potencjalny krwiodawca musi być zdrowy. Przed oddaniem krwi, dawca będzie zobowiązany również wypełnić specjalny kwestionariusz.

Rejestracja chętnych do oddania krwi w pińczowskim Centrum Kultury potrwa do południa.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów krew Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Krew darem życia krwiodawcy RK Kazimierza Wielka