Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zamiast starego pałacu- nowoczesna szkoła [WIZUALIZACJE]

W Łopusznie została dziś podpisana pre-umowa na budowę nowej siedziby Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Uczniowie zamienią- Pałac Dobieckich na nową placówkę do końca 2019 roku.

01.06.2017 15:43
Źródło: Michał Kita

image 07.02.2017 Łopuszno. Pałac Dobieckich gdzie mieści się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak wyjaśnia Michał Godowski- starosta kielecki, w miejscu gdzie obecnie rośnie zboże, wkrótce stanie obiekt spełniający wymagania młodzieży. Na realizację inwestycji, udało się uzyskać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 12 milionów złotych.

Teresa Pasowska- dyrektor szkoły podkreśla, że podpisana dziś umowa jest kolejnym krokiem, umożliwiającym budowę nowoczesnego budynku, w którym młodzież z okolicy będzie zdobywała wiedzę. Jak dodaje, niektóre sale w starym budynku nie były przystosowane do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Nowy budynek będzie się składał z trzech kondygnacji. Pierwsza z nich zostanie przeznaczona na halę sportową z trybunami oraz zaplecze gastronomiczne. Na dwóch pozostałych kondygnacjach odbywać się będą zajęcia dydaktyczne.

Uczniowie najbardziej zadowoleni są z faktu, że w końcu będą mieli profesjonalną sale gimnastyczną. Jak twierdzą, dzięki niej lekcje wychowania fizycznego z pewnością będą ciekawsze. Podopieczni podkreślali, że w nowej szkole będą mogli lepiej poszerzać swoje zainteresowania.

Nowy budynek szkoły pomieści od 450 do 500 uczniów. Większość kwoty potrzebnej na jego budowę pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa świętokrzyskiego. Łączna wartość inwestycji wynosi 16 milionów złotych. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Łopuszno RK Kielce Pałac Dobieckich