Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Busko bez lądowiska dla helikopterów i SOR-u? Wniosek odrzucony

Szpital Powiatowy w Busku-Zdroju nie otrzymał z Ministerstwa Zdrowia dofinansowania na utworzenie całodobowego lądowiska dla helikopterów oraz budowę szpitalnego oddziału ratunkowego. Jak informuje Grzegorz Lasak, dyrektor lecznicy - placówka ubiegała się dofinansowanie 85% inwestycji wartej 12 mln zł.

Autor: Iwona Murawska

31.05.2017 17:24

image Szpital Powiatowy w Busku Fot. / Szpital Powiatowy w Busku
Komentarze

- Ponieważ w tej procedurze nie ma możliwości odwołania, będziemy wniosek składać ponownie. Jeżeli i w tym przypadku nie otrzymamy dotacji z ministerstwa, nie będziemy więcej zabiegać o finansowanie tego zadania, ponieważ w naszym szpitalu nie jest priorytetowym - dodaje Grzegorz Lasak.

Szpital Powiatowy w Busku-Zdroju złoży wniosek do końca czerwca tego roku.

Z kolei lecznica w Jędrzejowie oczekuje już na decyzję Ministerstwa Zdrowia i wyznaczenie terminu podpisania umowy na zrealizowanie inwestycji. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych dwóch tygodni - informuje dyrektor szpitala Jarosław Wójcik.

- Ta umowa związana jest z harmonogramem prac i z harmonogramem finansowania tego zadania. W ramach inwestycji przy szpitalu powstanie całodobowe lądowisko oraz rozbudujemy i zmodernizujemy szpitalny oddział ratunkowy. Ta inwestycja spowoduje, że cały obiekt szpitalny będzie kompleksowo odnowiony - dodaje Jarosław Wójcik.

Natomiast szpital w Skarżysku-Kamiennej złożył ponowny wniosek do Ministerstwa Zdrowia o przyznanie dofinansowania, ponieważ wcześniejszy nie został zaakceptowany. Z kolei przy szpitalu we Włoszczowie trwa budowa lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 2011 roku w sprawie szpitalnych oddziałów ratunkowych, każdy szpital posiadający SOR musi mieć także całodobowe lądowisko dla helikopterów. Jego brak może oznaczać niższy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Busko-Zdrój szpital SOR RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka Ministerstwo Zdrowia
icon-comment

Skomentuj ten wpis