Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Podziękowali rodzicom za ich trud

W powiecie ostrowieckim działa ponad 100 rodzin zastępczych. Dziś w Dniu Rodziny Zastępczej starosta Zbigniew Duda, wicestarosta Eligiusz Mich oraz ostrowiecki PCPR złożyli rodzicom podziękowania za trud ofiarności i miłości.

30.05.2017 14:51
Źródło: Emilia Sitarska

image 13.11.2014 Debata kandydatów na prezydenta Ostrowca - Zbigniew Duda Fot. Stanisław Blinstrub/Piotr Michalski / Radio Kielce

O tym, że obce dzieci można kochać jak swoje i dobrze je wychować przekonują Marek i Elżbieta Bilscy z gminy Kunów, którzy prowadzą Rodzinny Dom Dziecka od 13 lat. Ponadto ich dorosłe dzieci wspierają ich w tym przedsięwzięciu. Państwo Bilscy podkreślają, że opieka nad dziećmi, często doświadczonymi przez los, nie należy do najłatwiejszych, a opinie osób postronnych bywają krzywdzące.

Jak informuje Krzysztof Wojtachnio, pełniący obowiązki dyrektora PCPR w Ostrowcu Świętokrzyskim, zapotrzebowanie na rodziny zastępcze jest bardzo duże. Obecnie na terenie powiatu działa 130 rodzin zastępczych, w tym tylko 3 zawodowe. Dodaje, że bardzo trudno pozyskać rodzinę, która zdecydowałaby się pełnić taką misję.

Przed przyjęciem dzieci do domu potencjalni rodzice uczestniczą w specjalnych szkoleniach prowadzonych przez psychologów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ostrowiec rodzina RK Ostrowiec Św. Dziecko