Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Lekkoatletyka? Niepełnosprawni są na „tak”

W Kielcach po raz pierwszy odbędzie się Festiwal Aktywności Ruchowej dla Osób Niepełnosprawnych „Paragedon”. Celem wydarzenia, które ma być organizowane co roku, jest nie tylko integracja środowiska osób borykających się z różnymi rodzajami niepełnosprawności, ale także przywrócenie ich do życia społecznego i propagowanie zdrowego stylu życia - informuje Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Autor: Iwona Murawska

26.05.2017 15:38

image Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

- Chcemy przede wszystkim wytworzyć kulturę sprzyjającą aktywizacji osób niepełnosprawnych, czyli doprowadzić do tego, żeby oni często dzisiaj zamknięci w swoim domu, nie bali się i chcieli wyjść do innych ludzi - dodaje marszałek Adam Jarubas.

Osoby niepełnosprawne, które wezmą udział w festiwalu, będą mogły się zmierzyć we wszystkich dyscyplinach lekkiej atletyki - informuje Danuta Papaj, wiceprezes Stowarzyszenia „Projekt Świętokrzyskie”. - Nie zabraknie również gier i zabaw sprawnościowych.  Oprócz różnych form aktywności fizycznej będzie można skorzystać z bezpłatnych porad terapeutycznych, dietetycznych i rehabilitacyjnych - dodaje Danuta Papaj.

Festiwal Aktywności Ruchowej dla Osób Niepełnosprawnych „Paragedon” odbędzie się 15 września na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach. W imprezie ma wziąć udział około tysiąca niepełnosprawnych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Niepełnosprawni RK Kielce