Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Włoszczowa bez ginekologii?

Oddział ginekologiczny w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie może przestać funkcjonować. - Jednak jego zamknięcie byłoby ostatecznością - mówi starosta Jerzy Suliga.

Autor: Iwona Murawska

23.05.2017 15:31

image Szpital Wojewódzki, SOR Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce
Komentarze

Podkreśla, że rodzi się tam coraz mniej dzieci. Miesięcznie na oddziale przebywa niecałe 100 pacjentek, a zatrudnionych jest pięciu lekarzy, czternaście położnych i dwie pielęgniarki.

- Analizujemy przychody i koszty na oddziale. Za 2016 rok strata finansowa wynosiła prawie milion dziewięćset tysięcy złotych. To dużo, nie stać nas na zapłacenie takiej sumy - dodaje Jerzy Suliga.

Na oddziale ginekologicznym w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie jest 31 łóżek, a rocznie na świat w lecznicy przychodzi około 350 dzieci. Rozmawiałem dziś z personelem.

- Ustaliliśmy, że z zarządem powiatu oraz przedstawicielami rady społecznej szpitala spotkamy się 31 maja, by poszukać rozsądnego rozwiązania w tej trudnej sytuacji - dodaje starosta Suliga.

Od 2014 roku oddział ginekologiczny w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie zanotował ponad 5 mln zł straty.

Natomiast w pierwszym kwartale tego roku z powodu zbyt małej liczby pacjentek zamknięto oddział ginekologiczny w Szpitalu Powiatowym w Pińczowie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

szpital Włoszczowa ginekolog RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis