Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ratownicy pójdą w ślady pielęgniarek?

Ratownicy medyczni domagają się takich samych podwyżek, jakie wywalczyły pielęgniarki i zapowiadają ogólnopolski protest. Żądają 800 złotych brutto od lipca, kolejnych 400 złotych we wrześniu, a za rok następne 400 złotych.

Autor: Iwona Murawska

22.05.2017 12:10

image Radom AirShow 2013. Ratownicy medyczni z Kielc zabezpieczali imprezę. Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce
Komentarze

Paweł Zwoliński informuje, że ratownicy medyczni wykonują praktycznie taką samą pracę, jak pielęgniarki jeżdżące w karetkach, natomiast ich wynagrodzenie jest zdecydowanie niższe. Osoby, które rozpoczynają pracę otrzymują 1700 -  1800 zł , a przecież ich praca jest bardzo odpowiedzialna, bardzo często od ich decyzji zależy ludzkie zdrowie i życie mówi Paweł Zwoliński.

Marek Tombarkiewicz, wiceminister zdrowia informuje, że budżetu państwa nie stać na podwyżki jakich żądają ratownicy medyczni. Dodaje że podczas negocjacji zaproponowano wzrost wynagrodzeń od 1 lipca o 400 złotych i kolejne 400 złotych w przyszłym roku.

Jednak na taką propozycję Ministerstwa Zdrowia ratownicy medyczni nie zgadzają się. Ich zdaniem oferowanie im o połowę niższych podwyżek w stosunku do pielęgniarek jest nieuzasadnione i niesprawiedliwe dodaje Paweł Zwoliński.

Ogólnopolska akcja protestacyjna rozpocznie się w środę o godzinie 16.00 od oflagowania budynków jednostek ratownictwa medycznego. Także ratownicy będą nosić koszulki z logo protestu. Zapowiadają, że będzie on prowadzony do skutku. W Polsce pracuje około 14 tysięcy ratowników medycznych, natomiast pielęgniarek około 300 tysięcy.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

strajk ratownik medyczny RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis