Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Prawie 7 tysięcy złotych z Jędrzejowa dla Gabrysi

W Jędrzejowie kolejny dzień zbiórki dla czteroletniej Gabrysi Kowalskiej, która cierpi na bardzo rzadki, złośliwy nowotwór. Środki finansowe potrzebne są na przeprowadzenie bardzo kosztownej operacji w Niemczech.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

14.05.2017 09:47

image Gabrysia Kowalska chora na nowotwór. Fot. rycerzeiksiezniczki.pl

Jak informuje nas Anna Socha, organizatorka zbiórki pieniędzy, podczas dotychczasowych jędrzejowskich akcji udało zgromadzić prawie 6 tysięcy 800 zł. Fundusze zbierane były m.in. podczas „Rodzinnej Majówki”, nad jędrzejowskim zalewem oraz przed kościołami Matki Bożej Łaskawej i Św. Trójcy w Jędrzejowie.

Dzisiaj wolontariuszy z puszkami będzie można spotkać po każdej Mszy Świętej przed Klasztorem Cystersów w Jędrzejowie. Ponadto na rzecz chorej Gabrysi w Jędrzejowie zbierane były również nakrętki. W akcję włączyli się uczniowie Gimnazjum nr 1,  Zespołu Szkół w Jędrzejowie oraz dzieci z  Przedszkola Nr 3.  Jak mówi Anna Socha - najprawdopodobniej nakrętek jest bardzo dużo, ponieważ dostała informacje, że musi po nie przyjechać busem.

Jak już informowaliśmy, 28 marca dziewczynka przeszła operację, jednak guz mózgu udało się usunąć tylko w 90 procentach. Reszta nowotworu uległa rozproszeniu. Dziecko może uratować operacja, ale jej koszt wynosi półtora miliona złotych. Cały czas na konto fundacji „Rycerze i Księżniczki”, której Gabrysia jest podopieczną, wpływają kolejne środki.

Oprócz ludzi, którzy sami z potrzeby serca wpłacają pieniądze, do akcji przyłącza się coraz więcej instytucji. Dla zainteresowanych pomocą, informacje dotyczące zbliżających się wydarzeń można znaleźć na Facebooku - Pomocnicy Księżniczki Gabi. Akcję wspierają wspólnie Polskie Radio Kielce i TVP 3 Kielce.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Jędrzejów zbiórka choroba RK Jędrzejów Gabrysia Kowalska