Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Specjaliści udzielali bezpłatnych porad w Radiu Kielce

Po raz kolejny w Radiu Kielce można było uzyskać bezpłatną poradę lekarską. W organizowanej przez nas Białej Sobocie wzięło udział kilkadziesiąt osób. Jak mówili pacjenci, to świetny sposób by szybko i sprawnie skonsultować się ze specjalistą. Zwykle żeby dostać się do lekarza trzeba długo czekać lub bardzo wcześnie rano wstawać.

Autor: Daniel Lenart

06.05.2017 13:31

image 06.05.2017 Kielce. Biała sobota w Radiu Kielce. Badania i porady lekarskie. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Żeby dostać się do lekarza na naszej onkologii muszę być w szpitalu już o 4 rano. Dlatego postanowiłam skorzystać z propozycji Radia Kielce i przyszłam tu do lekarza – mówiła jedna z uczestniczek Białej Soboty.

Dziś w Radiu Kielce można było skonsultować się z urologiem, ginekologiem onkologicznym oraz genetykiem. Pomagały nam też studentki Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu, które mierzyły pacjentom ciśnienie krwi i poziom cukru. Bernadetta Kwiecień oraz Marta Szczepanik zachęcają by badać się również przy innych okazjach, bowiem jedno szybkie badanie może pokazać, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. - To jest tylko chwila, ukłucie w palec, żeby pobrać kroplę krwi. A w ten sposób możemy dowiedzieć się o nadciśnieniu tętniczym czy cukrzycy – mówiły studentki.

Białe Soboty w Radiu Kielce odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Informacje o dyżurujących specjalistach będziemy podawali na bieżąco. Niezależnie od tematyki konsultacji, zawsze będzie można zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi i poziom cukru.

Galeria zdjęć Kielce. Biała sobota w Radiu Kielce (06.05.2017) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Lekarz badania porady biała sobota RK Kielce