Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa szuka wolontariuszy

- Osoby chcące wesprzeć pracowników placówki pomagać będą w akcjach edukacyjnych i promujących ideę honorowego krwiodawstwa - informuje Lidia Stalmasińska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Autor: Iwona Murawska

04.05.2017 17:27

image Mobilny punkt poboru krwi Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

- Wolontariusz pomaga nam docierać do coraz większego grona ludzi, którzy jeszcze być może nie wiedzą o honorowym krwiodawstwie. Do zadań wolontariuszy należy pomoc przy organizacji wyjazdowych akcji poboru krwi, festynów promujących ideę honorowego krwiodawstwa. Roznoszą także ulotki i rozwieszają plakaty - wyjaśnia Lidia Stalmasińska.

Wolontariuszem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach od kilku lat jest Renata Rożniatowska.

- Jest to praca bardzo ciekawa i wartościowa. Staram się zachęcać osoby do honorowego oddawania krwi. Tłumaczę im, że to nie tylko bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi, poczucie dobrze spełnionego obowiązku. To też możliwość zbadania o swoje zdrowie – dodaje Renata Różniatowska.

Osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa powinny się zgłaszać do siedziby instytucji, która znajduje się przy ulicy Jagiellońskiej 66 w Kielcach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa krwiodawcy RK Kielce