Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Urząd Marszałkowski pomaga chorej Gabrysi

Urząd Marszałkowski włącza się w akcję pomocy dla chorej na raka mózgu Gabrysi Kowalskiej. Pracownicy urzędu zebrali przedmioty, które będą licytowane na aukcji na rzecz dziewczynki.

04.05.2017 15:39

image Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Barbara Jagacka-Green dodaje że w akcję włączyły się też osoby, działające jako wolontariusze. Zbiórka trwała pięć dni. Koordynator działań Katarzyna Perdzyńska-Zarzeczny, dodaje że liczba zebranych fantów przerosła oczekiwania organizatorów.

Na aukcji będzie można wylicytować rzeczy unikatowe, przekazane przez dyrektorów poszczególnych departamentów, w tym książkę z dedykacją marszałka Adama Jarubasa, bibeloty z porcelany wytwarzanej w fabryce porcelany „Ćmielów”, a także biżuterię.

W pomoc dla Gabrysi zaangażowało się wiele instytucji i stowarzyszeń z województwa świętokrzyskiego, a akcja pomocy nabiera coraz większego tempa. Charytatywna aukcja odbędzie się w niedzielę (7 maja) w Galerii Echo od 12.00 do 17.00. Na operację Gabrysi potrzeba 1 mln 500 tys zł. Do tej pory udało się uzbierać 504 322 zł.

Galeria zdjęć Urząd Marszałkowski pomaga chorej Gabrysi (4 maja 2017 r.) [Zdjęcia: 25]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

zbiórka pieniądze Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego pomoc RK Kielce Rycerze i księżniczki Gabrysia Kowalska