Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kielczanie zaszczepiają młodemu pokoleniu wiedzę o bohaterach

"Pracujmy tak, aby mówiąc słowami Konstytucji 3 Maja, na błogosławieństwo współczesnych i przyszłych pokoleń zasłużyć" - powiedziała podczas kieleckich obchodów Święta Narodowego 3 Maja wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek.

Autor: Monika Miller

03.05.2017 15:46

image 03.05.2017 Kielce, Uroczystości uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Po mszy w intencji Ojczyzny, którą odprawiono w Bazylice Katedralnej uczestnicy uroczystości przeszli przed pomnik Stanisława Staszica w Parku Miejskim, gdzie m.in. wciągnieto na maszt flagę państwową, odśpiewano Hymn Narodowy oraz wręczono historyczne umundurowanie Kieleckiemu Szwadronowi Kawalerii.

Senator PiS Krzysztof Słoń w rozmowie z Radiem Kielce podkreślił, że powinniśmy wyrażać naszym przodkom wdzięczność za to, co przed 226 laty zrobili dla naszej Ojczyzny. -  Ja wierzę, że uczynili to dla nas wszystkich, dla przyszłych pokoleń. Pokazali, że polski naród miłuje wolność i niepodległość -  powiedział senator.

Z kolei lider PO w regionie, Marzena Okła-Drewnowicz stwierdziła, że prawdziwy patriotyzm powinien charakteryzować się przywiązaniem do małej ojczyzny, ciężką pracą na jej rzecz i pamięcią o jej historii.

W obchodach uchwalenia Konstytucji 3 Maja wzięli udział licznie zgromadzeni mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Wśród nich była pani Monika ze swoimi dziećmi. - Uważam, że należy przekazywać młodemu pokoleniu wiedzę historyczną, tak jak robili to kiedyś nasi dziadkowie i rodzice - powiedziała pani Monika.

Kieleckie uroczystości zakończy o 17:00 „Pieśniobranie” w muszli koncertowej.

Galeria zdjęć Kielce, Uroczystości uchwalenia Konstytucji 3 Maja (03.05.2017) [Zdjęcia: 65]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Słoń Marzena Okła-Drewnowicz 3 maja Agata Wojtyszek wojewoda świętokrzyski RK Kielce