Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Fala dobra dla walczącej o życie Gabrysi

Ponad 442 tysiące złotych zebrano dotychczas podczas akcji pomocy dla chorej Gabrysi Kowalskiej. Czteroletnia dziewczynka cierpi na bardzo rzadki, złośliwy nowotwór. Jej historię prezentowaliśmy na naszej antenie w relacji ze Świętego Krzyża.

28.04.2017 17:31

image Czteroletnia Gabrysia Kowalska, która po operacji mózgu czeka na kolejny zabieg w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Fot. Za: rycerzeiksiezniczki.pl

Ojcowie oblaci apelowali o pomoc dla Gabrysi. 28 marca dziewczynka przeszła operację, jednak guz mózgu udało się usunąć tylko w 90 procentach. Reszta nowotworu uległa rozproszeniu. Dziecko może uratować operacja, ale jej koszt wynosi półtora miliona złotych.

Cały czas na konto fundacji „Rycerze i Księżniczki”, której Gabrysia jest podopieczną, wpływają kolejne środki. Oprócz ludzi, którzy sami z potrzeby serca wpłacają pieniądze, do akcji przyłącza się coraz więcej instytucji. Pomagają nie tylko finansowo, ale również umożliwiają zbiórkę pieniędzy podczas imprez, które organizują. Jednocześnie zachęcają i mobilizują ludzi do pomocy.

Korona Kielce vs Termalica Buk Bet
22 kwietnia przy współpracy z Fundacją Rycerze i Księżniczki, podczas kieleckich wydarzeń zostały przeprowadzone dwie zbiórki. Pierwsza z nich podczas koncertu Disco Kadzielnia.

Wolontariusze zbierali pieniądze, a organizatorzy - Kuman Team, opowiedzieli ze sceny o całej akcji, jednocześnie podkreślając, jak ważne jest zdrowie i zachęcając do pomocy dla chorej Gabrysi. W czasie koncertu udało się zebrać 4154,91 złotych. Druga zbiórka w tym dniu, została przeprowadzona podczas meczu Korona Kielce - Termalica Bruk Bet Nieciecza. Do zbieranej na operację kwoty doszła kolejna suma - 9460,68 złotych. Łącznie, w obu imprezach udało się zebrać 13 615,59 złotych.

Urząd Marszałkowski i Kuratorium oświaty
27 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, a także w kilku podległych jednostkach została przeprowadzona zbiórka pieniężna. Wolontariusze - pracownicy Urzędu Marszałkowskiego przeprowadzili wśród kolegów zbiórkę pieniędzy. Łącznie udało się zebrać 7107,48 złotych. Jednocześnie, cały czas zbierane są wśród pracujących w instytucji osób różne fanty, które zostaną przekazane na aukcję planowaną na 7 maja w Galerii Echo. Również w Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty od 26 kwietnia prowadzona była zbiórka pieniężna wśród pracowników.

II Festiwal Smaków i Wielka wyprawa dla Księżniczki Gabrysi
Kolejna okazja do pomocy Księżniczce Gabrysi, to niedziela 30 kwietnia. W Nowej Słupi będzie zorganizowany bieg, który nazwano „Wielka wyprawa dla Księżniczki Gabrysi”. Będą mogli w nim uczestniczyć amatorzy i zawodowcy, wszyscy chętni, równocześnie przekazując swoją składkę dla chorej dziewczynki. W tym samym dniu, podczas II Festiwalu Smaków w Tokarni będzie przeprowadzona kwesta. Kolejną akcję będzie organizowała Galeria Echo, która już przekazała fundacji 30 tysięcy złotych. 7 maja w godzinach 12.00  - 17.00 odbędzie się Wielka Aukcja Charytatywna na rzecz chorej Gabrysi.

Równocześnie w każdej chwili, chętne osoby mogą licytować rzeczy na aukcjach, organizowane na Facebooku, na stronie poświęconej Gabrysi - Księżniczka Gabi walczy z pneoblastomą. Fanty, to między innymi książki, biżuteria ale również sesje fotograficzne czy zabiegi SPA. O akcji pomocy dziewczynce, poinformowała również blogerka Julia Kuczyńska, znana przede wszystkim jako Maffashion. Publikując na swojej stronie na Facebooku post dotyczący Gabrysi. Do akcji pomocy włączyło się również Powiatowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Opatowie, a także organizatorzy Dnia Dziecka w Pacanowie.

Natomiast najbliższe wydarzenie, podczas którego będzie możliwość pomocy - już dzisiaj 28 kwietnia. W kieleckim klubie Bohomas Lab podczas koncertu Ani Dąbrowskiej będzie organizowana kolejna zbiórka pieniędzy.

Teraz priorytetem dla Fundacji jest aukcja w Galerii Echo organizowana 7 maja. Natomiast cały czas można brać udział w różnych już wcześniej wspomnianych licytacjach, a także wspierać Gabrysię przekazując pieniądze na konto. Każda kwota jest ważna.

Dla zainteresowanych pomocą, informacje dotyczące zbliżających się wydarzeń można znaleźć na Facebooku - Pomocnicy Księżniczki Gabi.

 

Katarzyna Prędotka

icon-tag

Tagi do tego wpisu

zbiórka choroba pomoc